fbpx
Back to the top

Müügitingimused

Müügitingimused

Müügitingimused

Veebipoe Viirastus.com (edaspidi Veebipood) omanik on VIIRASTUS OÜ (registrikood: 14181330) asukohaga Võistluse tn 1-A10, 10132, Tallinn, Eesti.

1. Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

1.1 Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel.

1.2 Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Toodete juures märgitud hinnad sisaldavad käibemaksu.

1.3 Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest.

1.4 Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.

1.5 Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.

1.6 Veebipood ei vastuta täiendavate kulude tasumise eest, mis kaasnevad kauba rahvusvahelise saatmisega (nt tollimaks, käibemaks)

 

2. Tellimuse vormistamine ning tühistamine

2.1 Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või muu makselahenduse vahendusel.

2.2 Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.

2.3 Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest alates.

2.4 Tellimust on võimalik tühistada pärast toodete eest tasumist kuid enne kohaletoimetamist, saates vastavasisulise e-kirja e-posti aadressile info@viirastus.com.

3. Kohaletoimetamine

3.1 Kaupu saadetakse kõikidesse riikidesse.

3.2 Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures.

3.3 Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti kuni nelja (4) tööpäeva
jooksul, kuid mitte hiljem kui neljateistkümne (14) tööpäeva jooksul müügilepingu jõustumisest alates.

3.4 Eritellimusel valmistatud tooted  jõuavad Eestisiseselt ostja määratud sihtpunkti kuni kümne (10) tööpäeva jooksul, kuid mitte hiljem kui kahekümne ühe (21) tööpäeva jooksul müügilepingu jõustumisest alates.

3.5  Väljaspool Eestit toimub kohaletoimetamine kuni neljateistkümne (14) tööpäeva jooksul, kuid mitte hiljem kui kolmekümne (30) tööpäeva jooksul müügilepingu jõustumisest alates.

3.6 Eritellimusel valmistatud tooted jõuavad väljaspool Eestit ostja määratud sihtpunkti kuni kahekümne ühe (21) tööpäeva jooksul, kuid mitte hiljem kui neljakümne (40) tööpäeva jooksul müügilepingu jõustumisest alates.

3.7 Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni kuuekümne (60) kalendripäeva jooksul.

3.8 Veebipood ei vastuta toodete kohaletoimetamise viivituse eest juhul, kui viivitus on tingitud tellimuse vormistamisel sisestatud andmete ebatäpsusest (nt ebatäpne või vale tarneaadress, telefoni number vmt).

4. Taganemisõigus

4.1 Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. 

4.2 Pärast tellimuse kättesaamist on Euroopa Liidust väljaspool oleval ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 30 päeva jooksul.

4.3 Taganemisõigus ei kehti eritellimusena valmistatud toodete puhul, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga toode).

4.4 Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

4.5 14-päevase (või 30-päevase, juhul kui tarbija asub väljaspool Euroopa Liitu) tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.

4.6 Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

4.7 Tagastatav toode peab olema komplektne, st sisaldama kõiki tootepakendis sisaldunud esemeid.

4.8 Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus, mille vormi leiab siit: taganemisavaldus ning saata see e-posti aadressile info@viirastus.com hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest alates, Euroopa Liidust väljaspoolt esitatud tellimuste puhul hiljemalt 30 päeva jooksul kauba kättesaamisest alates.

4.9 Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga toode).

4.10 Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale. Väljastpoolt Euroopa Liitu esitatud tellimustele kohaldub 30-päevane periood.

4.11 Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud. Väljastpoolt Euroopa Liitu esitatud tellimustele kohaldub 30-päevane periood.

4.12 Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

4.13 Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

4.14 Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

5. Pretensioonide esitamise õigus

5.1 Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. Sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe kohustus.

5.2 Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-posti aadressile info@viirastus.com või helistada telefonil +372 556 524 30.

5.3 Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.

5.4 Veebipood ei vastuta kauba kasutamisega kaasneva tavapärase kulumise eest.

5.5 Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.

5.6 Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul teate kättesaamisest alates.

6. Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

6.1 Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks, maksete teostamiseks ning kauba ostjale saatmiseks. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

6.2 Veebipood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-posti aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.

6.3 Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-posti teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.

7. Vaidluste lahendamine

7.1 Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-posti aadressile info@viirastus.com või helistada telefonil +372 556 524 30.

7.2 Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, on ostjal õigus pöörduda Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve ameti poole, ja/või esitada avaldus Tarbijavaidluste komisjonile. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

7.3 Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.